| MOQ: | 1PCS |
| Price: | negotiation |
| Standard Packaging: | Unified cardboard, packaging with bubble wrap inside and wrapped with film outside. Large items can be palletized or packaged according to customer needs |
| Delivery Period: | 7-10 days |
| Payment Method: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Capacity: | 500 PCS |
Product Basic Information
Product Name: Natural Gas Engine Spark Plug
OE Number: M2A00-3705002A
Corresponding Model: IFR7U-4D or IFR7U4D
Applicable Brands: Mainly used in Yuchai engines, widely used in buses and heavy trucks of brands such as Yutong.
Product Features
• High Reliability: Specifically designed for CNG/LNG fuel characteristics, preventing carbon buildup and reducing misfires and engine vibration.
• Long Lifespan: The iridium center electrode helps maintain a stable ignition gap, with a designed lifespan typically between 50,000 and 80,000 kilometers.
• Performance Enhancement: Helps improve fuel economy and enhance engine power output under high loads.
| Product Name | spark plug |
|---|---|
| Part Number | M2A00-3705002A |
| Condition | New |
| Origin | China |
| Quality Standard | 100% Tested |
| Quality Certification | ISO, CCC, GSO, CE, SGS, TUV |
| Weight | 0.05 KG |
| Dimensions | 95 X 25 X 32 mm |
| MOQ: | 1PCS |
| Price: | negotiation |
| Standard Packaging: | Unified cardboard, packaging with bubble wrap inside and wrapped with film outside. Large items can be palletized or packaged according to customer needs |
| Delivery Period: | 7-10 days |
| Payment Method: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Capacity: | 500 PCS |
Product Basic Information
Product Name: Natural Gas Engine Spark Plug
OE Number: M2A00-3705002A
Corresponding Model: IFR7U-4D or IFR7U4D
Applicable Brands: Mainly used in Yuchai engines, widely used in buses and heavy trucks of brands such as Yutong.
Product Features
• High Reliability: Specifically designed for CNG/LNG fuel characteristics, preventing carbon buildup and reducing misfires and engine vibration.
• Long Lifespan: The iridium center electrode helps maintain a stable ignition gap, with a designed lifespan typically between 50,000 and 80,000 kilometers.
• Performance Enhancement: Helps improve fuel economy and enhance engine power output under high loads.
| Product Name | spark plug |
|---|---|
| Part Number | M2A00-3705002A |
| Condition | New |
| Origin | China |
| Quality Standard | 100% Tested |
| Quality Certification | ISO, CCC, GSO, CE, SGS, TUV |
| Weight | 0.05 KG |
| Dimensions | 95 X 25 X 32 mm |