| MOQ: | 1PCS |
| Price: | negotiation |
| Standard Packaging: | Unified cardboard, packaging with bubble wrap inside and wrapped with film outside. Large items can be palletized or packaged according to customer needs |
| Delivery Period: | 7-10 days |
| Payment Method: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Capacity: | 500 PCS |
3411010A50A corresponds to the hydraulic power steering assembly of FAW (FAW) Jiefang trucks.
Basic Product Information
• Product Name: Power Steering Assembly / Steering Gear Assembly
• Applicable Brand: FAW Jiefang
• Applicable Models: Mainly used in FAW Jiefang heavy-duty truck series, including models JH6, J6P, J7, J6L, J6V, J6M, etc.
• System Type: Hydraulic Power Steering System
• Main Material: Cast iron or steel
• Common Colors: Black or silver
| Product Name | Power steering assembly |
|---|---|
| Part Number | 3411010A50A |
| Condition | New |
| Origin | China |
| Quality Standard | 100% Tested |
| Quality Certification | ISO, CCC, GSO, CE, SGS, TUV |
| Weight | 35 KG |
| Dimensions | 450 x 320 X 280 mm |
Ordering & Shipping Information
| MOQ: | 1PCS |
| Price: | negotiation |
| Standard Packaging: | Unified cardboard, packaging with bubble wrap inside and wrapped with film outside. Large items can be palletized or packaged according to customer needs |
| Delivery Period: | 7-10 days |
| Payment Method: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Capacity: | 500 PCS |
3411010A50A corresponds to the hydraulic power steering assembly of FAW (FAW) Jiefang trucks.
Basic Product Information
• Product Name: Power Steering Assembly / Steering Gear Assembly
• Applicable Brand: FAW Jiefang
• Applicable Models: Mainly used in FAW Jiefang heavy-duty truck series, including models JH6, J6P, J7, J6L, J6V, J6M, etc.
• System Type: Hydraulic Power Steering System
• Main Material: Cast iron or steel
• Common Colors: Black or silver
| Product Name | Power steering assembly |
|---|---|
| Part Number | 3411010A50A |
| Condition | New |
| Origin | China |
| Quality Standard | 100% Tested |
| Quality Certification | ISO, CCC, GSO, CE, SGS, TUV |
| Weight | 35 KG |
| Dimensions | 450 x 320 X 280 mm |
Ordering & Shipping Information