| MOQ: | 1PCS |
| Price: | negotiation |
| Standard Packaging: | Unified cardboard, packaging with bubble wrap inside and wrapped with film outside. Large items can be palletized or packaged according to customer needs |
| Delivery Period: | 7-10 days |
| Payment Method: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Capacity: | 100 PCS |
The key details of this component are as follows:
• Applicable Engines: Primarily used in ISM11, M11, QSM11, ISX, and M13 series engines,For Applicable to all trucks of Shacman X3000 M3000 F3000 etc.
• Product Type: Commonly referred to as a "long-shaft water pump assembly".
• Replacement/Upgrade Relationship: It is an upgrade/replacement model of the older part number 4972853 or 4972853X.
• Related Accessories: Typically used in conjunction with a connecting gasket (3027924) and O-rings (3892095, 2863701) during repairs.
| Product Name | Truck WATER PUMP |
|---|---|
| Part Number | 4299026X |
| Condition | New |
| Origin | China |
| Quality Standard | 100% Tested |
| Quality Certification | ISO, CCC, GSO, CE, SGS, TUV |
| Weight | 6 kg |
| Dimen | 340X270X280mm |
![]()
Ordering & Shipping Information
| MOQ: | 1PCS |
| Price: | negotiation |
| Standard Packaging: | Unified cardboard, packaging with bubble wrap inside and wrapped with film outside. Large items can be palletized or packaged according to customer needs |
| Delivery Period: | 7-10 days |
| Payment Method: | L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram |
| Supply Capacity: | 100 PCS |
The key details of this component are as follows:
• Applicable Engines: Primarily used in ISM11, M11, QSM11, ISX, and M13 series engines,For Applicable to all trucks of Shacman X3000 M3000 F3000 etc.
• Product Type: Commonly referred to as a "long-shaft water pump assembly".
• Replacement/Upgrade Relationship: It is an upgrade/replacement model of the older part number 4972853 or 4972853X.
• Related Accessories: Typically used in conjunction with a connecting gasket (3027924) and O-rings (3892095, 2863701) during repairs.
| Product Name | Truck WATER PUMP |
|---|---|
| Part Number | 4299026X |
| Condition | New |
| Origin | China |
| Quality Standard | 100% Tested |
| Quality Certification | ISO, CCC, GSO, CE, SGS, TUV |
| Weight | 6 kg |
| Dimen | 340X270X280mm |
![]()
Ordering & Shipping Information